Зоран Стефановски ноќеска загина во сообраќајка

Share Button

Загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија, во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу еден часот по полноќ во Скопје.

До несреќата дошло кога Стефановски со својот автомобил „рено меган” движејќи се по булеварот „Никола Карев“ излетал од патот и удрил во рекламен билборд, по што веднаш бил пренесен во ГОБ „Свети Наум Охридски”, каде била констатирана смрт, пренесува „Вечер“.

Извршен е увид на местото на несреќата.

уредник

Related Posts

„Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Коментарите се исклучени на „Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Примателите на социјална помош и туѓа нега утре ќе добијат пари

Коментарите се исклучени на Примателите на социјална помош и туѓа нега утре ќе добијат пари

МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

Create AccountLog In Your Account