Задутре затворени граници со Грција

Share Button

За задутре е најавен можен штрајк на граничните премини со Грција, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

АМСМ наведува дека штрајкот ќе почне во четврток наутро во пет часот и ќе трае до 23 часот на ГП „Дојрани“, а на премините „Ники“ и „Евзони“ до пет часот наредниот ден.

Според АМСМ, на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo суви коловози.

уредник

Related Posts

Државата нема решение за болната амнестирана затвореничка од Струмица, затворот бара спас во манастир

Коментарите се исклучени на Државата нема решение за болната амнестирана затвореничка од Струмица, затворот бара спас во манастир

Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

Коментарите се исклучени на Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

Коментарите се исклучени на Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

Create AccountLog In Your Account