Се активира УЧК во Македонија со 72 часовен ултиматум

Share Button

После казната на кумановската група, се активира УЧК во Македонија со 72 часовен ултиматум.

Во новинската агенција Лајм пристигнало известување, во име на генералниот штаб на УЧК со седиште во Скопје. Во ова известување со бр. 6, санкционирана е одлуката на судот за осудувањето на членовите на кумановската група, додека од Албанците побарано е да ги напуштат сите државни институции каде што се вработени. Се добива ултиматум од 72 часа кој започна денеска и ќе заврши во среда.

http://republika.mk

уредник

Related Posts

ДЕНЕСКА ИСПЛАТА НА ПРАВА ОД СОЦИЈАЛНА И ДЕТСКА ЗАШТИТА

Коментарите се исклучени на ДЕНЕСКА ИСПЛАТА НА ПРАВА ОД СОЦИЈАЛНА И ДЕТСКА ЗАШТИТА

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Коментарите се исклучени на Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Плочките низ Широк Сокак во Битола кои се поместуваа при движење се санираат, активност токму таму(фото)

Коментарите се исклучени на Плочките низ Широк Сокак во Битола кои се поместуваа при движење се санираат, активност токму таму(фото)

Create AccountLog In Your Account