Страшна несреќа кај Маврови Анови: Повредени родители и 4 деца

Share Button

Шест лица се повредени, од кои четири деца, во сообраќајката што се случи на патот Маврови Анови – Дебар. Сообраќајот на патниот правец „Дебар – Маврово“ се одвива со наизменично пропуштање на возилата.

Според информациите на СВР Тетово сообраќајката се случила околу 16 часот кога патничко моторно возило Мерцедес со тетовски регистарски ознаки управувано од 46-годишниот Ј.Џ од Голема Речица се судрил со товарно возило МАН управувано од 43-годишниот М.Б од село Челопек.

Во несреќата покрај возачот на мерцедесот повредени се неговата сопруга, 36-годишната Е.Џ и четири малолетни деца кои биле во автомобилот. Повредените деца, од кои едно потешко, се префрлени на скопските клиники.

уредник

Related Posts

Две лица од скопско пријавиле измама при обид да дојдат до огревно дрво

Коментарите се исклучени на Две лица од скопско пријавиле измама при обид да дојдат до огревно дрво

Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

Коментарите се исклучени на Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Коментарите се исклучени на На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Create AccountLog In Your Account