Млад битолчанец загина во сообраќајка

Share Button

Утрово во 7:55 на патот Битола-Прилеп кај местото викано Петилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу четири возила, од кои три патнички и едно товарно ( Рено Твинго, Мерцедес и Шкода фабија).

Две од возилата се со битолски регистарски таблички, едно со скопски, а товарното возило со велешки регистарски ознаки.

При негодата едно лице загинало. Се работи за 19 годишно момче од Битола.

Во незгодата неколку лица се повредени, а Мерцедесот се запалил.

Тера тв(извор)

уредник

Related Posts

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Коментарите се исклучени на МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Create AccountLog In Your Account