Млад битолчанец загина во сообраќајка

Share Button

Утрово во 7:55 на патот Битола-Прилеп кај местото викано Петилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу четири возила, од кои три патнички и едно товарно ( Рено Твинго, Мерцедес и Шкода фабија).

Две од возилата се со битолски регистарски таблички, едно со скопски, а товарното возило со велешки регистарски ознаки.

При негодата едно лице загинало. Се работи за 19 годишно момче од Битола.

Во незгодата неколку лица се повредени, а Мерцедесот се запалил.

Тера тв(извор)

уредник

Related Posts

Со “Голф” паднал во Маркова река

Коментарите се исклучени на Со “Голф” паднал во Маркова река

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Затворската полиција денеска со протестен марш за подобри права

Коментарите се исклучени на Затворската полиција денеска со протестен марш за подобри права

Create AccountLog In Your Account