Вечерна богослужба во соборниот храм на Св. Димитриј, во Битола

Share Button

На 07.11.2017 г., во предвечерието на празникот на светиот великомаченик Димитриј Мироточив, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи празнична Вечерна богослужба во соборниот храм на Св. Димитриј, во Битола

уредник

Related Posts

Денеска е Велики Четврток

Коментарите се исклучени на Денеска е Велики Четврток

Денес се празнува: Свети Марко Исповедник, епископ Аретусиски (во Сирија)

Коментарите се исклучени на Денес се празнува: Свети Марко Исповедник, епископ Аретусиски (во Сирија)

Денеска е Источен петок – Балаклија

Коментарите се исклучени на Денеска е Источен петок – Балаклија

Create AccountLog In Your Account