Уапсен најпознатиот бегалец од Идризово

Share Button

По речиси една година бегство вчера попладне полицијата уапси триесет и деветгодишен затвореник од затворот Идризово- пишува 24 Вести.

Тој бил осуден на 20 години затворска казна, а од затворот избегал на 16 декември минатата со употреба на сила и сериозна закана.

До моментот на лишување од слобода истиот само во Куманово има извршено 10 кривични дела и тоа шест разбојништва, три тешки кражби и едно одземање на моторно возило.

уредник

Related Posts

Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

Коментарите се исклучени на Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

Коментарите се исклучени на В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Коментарите се исклучени на ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Create AccountLog In Your Account