Тетовец ѝ се заканувал на девојка дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии

Share Button

Дваесетгодишен тетовец ѝ се заканувал на девојка дека ако не му даде 400 евра ќе објави нејзини компромитирачки фотографии.

Според информациите на МВР, 18-годишна девојка од село Добри Дол, гостиварско, пријавила случај на уцена од страна на лице од Тетово.

„Според пријавата, девојката три недели се соочувала со закани и уцени од дваесетгодишно лице од Тетово коe преку телефонски пораки и повици баралo од неа 400 евра, за да не објави јавно нејзини компромитирачки фотографии.

По пријавата СВР Тетово презеде мерки и активности и го индентификуваше лицето што наводно ја уценувало девојката“, соопшти МВР.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Млад битолчанец починал во болница

Коментарите се исклучени на Млад битолчанец починал во болница

На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Коментарите се исклучени на На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Коментарите се исклучени на Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Брачна двојка од Кичево ги присилувала на питачење и проституирање трите деца

Коментарите се исклучени на Брачна двојка од Кичево ги присилувала на питачење и проституирање трите деца

ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Коментарите се исклучени на ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Create AccountLog In Your Account