Крвава тепачка во Кичево

Share Button

Полицијата во Кичево поднесе кривични пријави против шест лица, жители на градот поради учество во тепачка.

Кривични пријави се поднесени против С.Б. (43), А.П. (48), А.М. (31), Р.В.(50), А.Б. (24) и М.А. (26).

На 29 октомври во близина на бензиска пумпа кај кичевското село Трапчин Дол настанала расправија помеѓу првопријавениот С.Б. и второпријавениот А.П. кој претходната ноќ скршил апарат за игри на среќа во казино ,,Аладин“ во Кичево.

Притоа С.Б. кој бил сопственик на агенција што го обезбедувала казиното, физички го нападнал А.П. удирајќи го со тупаници по целото тело. По кратко време, во тепачката се вклучиле и останатите пријавени, вработени во агенција за обезбедување кои со раце и нозе удирале по А.П.

Понатамошниот тек на тепачката е прекинат од полициски службеници по што А.П. е пренесен во Општата болница, каде, се констатирани тешки телесни повреди.

Поради сериозноста на повредите тешко повредениот е префрлен во Клиничкиот центар во Битола, изјави портпаролот на СВР-Охрид Стеван Димоски.

уредник

Related Posts

Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Ги спуштал гаќите и напаѓал скопјанки

Коментарите се исклучени на Ги спуштал гаќите и напаѓал скопјанки

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Коментарите се исклучени на МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Create AccountLog In Your Account