Земјотрес од 3,5 степени според Рихтеровата скала предмалку ја стресе Македонија

Share Button

Share Button

Share Button

Јасно како ден, себичноста во очите на луѓето е една од многуте негативни особини кои еден човек може да ги поседува… но… Дали себичноста навистина е негативна? Зошто на општо прифатената идеа за совршена личност не и припаѓа и оваа особина? Зарем не е себично од наша страна кога бараме од другите да не бидат
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Житие: Светиот великомаченик Георгиј – Ѓурѓиц На овој ден се празнува преносот на моштите на Св. Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, каде што пострада во времето на царот Диоклецијан. Страдањето на овој прекрасен светител е опишано под 23 април. Пред смртта Св. Георгиј го замоли својот слуга да го земе неговото мртво тело
Complete Reading

Create AccountLog In Your Account