Земјотрес од 3,5 степени според Рихтеровата скала предмалку ја стресе Македонија

Share Button

Земјотрес од 3,5 степени според Рихтеровата скала предмалку ја стресе Македонија.

Како што соопшти Европско медитеранската сеизмолошка служба, земјотресот е почувствуван во 11:45 часот.

Епицентарот на земјотресот е 74 километри од Скопје, односно на 9 километри од Ростуша.

Земјотресот бил на длабочина од 2 километри.

уредник

Related Posts

ВМРО-ДПМНЕ се оградуваат од утрешните протести за одбрана на името

Коментарите се исклучени на ВМРО-ДПМНЕ се оградуваат од утрешните протести за одбрана на името

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Коментарите се исклучени на МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Државата нема решение за болната амнестирана затвореничка од Струмица, затворот бара спас во манастир

Коментарите се исклучени на Државата нема решение за болната амнестирана затвореничка од Струмица, затворот бара спас во манастир

Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

Коментарите се исклучени на Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ

Коментарите се исклучени на ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ

Create AccountLog In Your Account