Полицијата го откри идентитет на лицето кое го застрела Мартин Јанушев

Share Button

Лицето со иницијали Ф.С. е сторител на убиството кое пред неколку денови ја потресе јавноста во Македонија – ова пред неколку минути на прес конференција го откри Министерот за внатрешни работи при посетата на СВР Скопје.

Лицето Ф.С. се товари за кривично дело „убиство“ и истиот според информациите на полицијата пукал во фудбалерот Мартин Јанушев.

Засега не се откриваат повеќе детали за евентуални нарачатели или помагатели на кривичното дело.

уредник

Related Posts

Се очекува патот да биде прооден околу полноќ од лавината што го блокираше кај Дебар-Маврови Анови

Коментарите се исклучени на Се очекува патот да биде прооден околу полноќ од лавината што го блокираше кај Дебар-Маврови Анови

Тврдокорните најaвија дека во најбрз можен рок ќе организираат блокирање на аеродромот!!

Коментарите се исклучени на Тврдокорните најaвија дека во најбрз можен рок ќе организираат блокирање на аеродромот!!

Create AccountLog In Your Account