Прилепчанка го нашла гостинот мртов во нејзината куќа

Share Button

Триесетгодишен прилепчанец бил пронајден мртов во куќа во која отишол на гости.

Полицијата соопшти дека вчера дваесет и седумгодишната Н.А. пријавила дека гостинот кој претходниот ден дошол кај нив го пронашла мртов во собата во која престојувал кај нив.

Имено Р.Ѓ. кој сега е починат дошол во домот кај неа и нејзиниот сопруг со изговор дека се скарал со неговите родители и побарал да остане, по што се качил на катот од куќата. Откако истиот бил пронајден без знаци на живот, била повикана Итна медицинска помош и од страна на лекар била констатирана смрт.
Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС-Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

уредник

Related Posts

Приведен сопственик на локал и девет танчерки

Коментарите се исклучени на Приведен сопственик на локал и девет танчерки

Битолчанец побара помош: Му исчезнаа сопругата и 5-годишната ќерка

Коментарите се исклучени на Битолчанец побара помош: Му исчезнаа сопругата и 5-годишната ќерка

Над 130 килограми марихуана пренел од Албанија во Македонија, заврши во притвор

Коментарите се исклучени на Над 130 килограми марихуана пренел од Албанија во Македонија, заврши во притвор

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

15 годишно девојче од Скопје полово нападнато во Струга.Напаѓачот полицијата го барала и претходно за издржување затворска казна

Коментарите се исклучени на 15 годишно девојче од Скопје полово нападнато во Струга.Напаѓачот полицијата го барала и претходно за издржување затворска казна

Create AccountLog In Your Account