Ден: д.м.г

Пациентите да плаќаат по 30 денари од посета на матичен, бара Здружението на приватни лекари

Share Button

Капитација од 65 денари и пациентот да плаќа манипулативен трошок за влез кај матичен од

Спроведени контроли на подрачјата на СВР Тетово, СВР Битола и СВР Велес: 26 приведени, забрани за 19 објекти

Share Button

ФОТО: Наместо да ја спасат мечката во Охрид, надлежните ја успале засекогаш

Share Button

„(НЕ)СТРУЧНИ СЛУЖБИ?! После информацијата добиена вчера, во коментар на претходна објава, од страна на наш

ВМРО-ДПМНЕ: Синоќа на удар локали во Прилеп и Битола кои немаат врски

Share Button

Во текот на денот МВР ќе соопшти детали за полициската акција во Битола на повеќе угостителски објекти

Share Button

Министерството за внатрешни работи во координација со Управата за јавни приходи ноќеска спроведе  контрола на

Доаѓа зимата!

Share Button

Денеска кон крајот на денот во западните и северните делови од земјава ќе има врнежи

МПЦ побара Бугарската православна црква да и биде црква-мајка

Share Button

Жолтица кај три деца од две скопски училишта

Share Button

Три деца од две училишта во скопската населба Ѓорче Петров се разболеле од заразната жолтица

Православната Црква денес го празнува споменот на Свети Павле Исповедник, патријарх Цариградски

Share Button

Скопјанка му раскинала а дечкото и се заканил дека ќе и објави голи фотки на Фејсбук”

Share Button

(Фото) Полицајците добија донација во чизми од 1982 година!

Share Button

Додека  се  чека тендерската процедура  за набавка  на опрема и униформа  во МВР, во полициските

Дали се бркаат се уште ученици од час? Дали наставници – професори носат и користат мобилни на час?Еве ги правилата!!!

Share Button

Дали иако е забрането , се бркаат ученици од час?Дали наставници -професори носат и користат

Викенд акција на МВР.Полициски претреси низ прилепски и битолски локали

Share Button