Викенд акција на МВР.Полициски претреси низ прилепски и битолски локали

Share Button

Нова акција на МВР но овојпат низ битолски и прилепски локали.Слична ваква акција неодамна се реализира во Скопје.

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – дознава тв 24. Како што дознаваме, се претресуваат ресторани, кафулиња, барови за нелегално точење на алкохол на малолетници, непочитување на законот за пушење, неиздавање на фискални сметки и други недозволени активности.

Засега нема информации колку локални се предмет на полициска проверка. Пред точно една недела, ваква акција МВР спроведе во главниот град, при што беа ставени пломби на вратите на 13 скопски локали.

уредник

Related Posts

Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Коментарите се исклучени на Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Коѕиас:Сaми сакаат да се викаат Северна Македонија (видео)

Коментарите се исклучени на Коѕиас:Сaми сакаат да се викаат Северна Македонија (видео)

Викендов, летно сметање на времето

Коментарите се исклучени на Викендов, летно сметање на времето

Create AccountLog In Your Account