Скопјанка му раскинала а дечкото и се заканил дека ќе и објави голи фотки на Фејсбук”

Share Button

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна содржина.

Image result for голи слики ке и објавел

Според пријавата, 41-годишната Л.Е. била три години во љубовна врска со З.П. и во мај годинава одлучила да ја прекине врската по што тој почнал да и се јавува на телефон и да се заканува дека доколку не се смират ќе испрати нејзини фотографии со експлицитна содржина до нејзини роднини и пријатели.

По краток период, испратил дел од фотографиите на Фејсбук профилот на нејзината ќерка, како и на една нејзина пријателка. Исто така, според пријавата, во мај годинава З.П. дошол кај неа на работа и физички ја нападнал, удирајќи ја со тупаница во телото.

Како што стои во денешниот билтен од полицијата, Л.Е. досега не го пријавила случајот бидејќи се плашела за безбедноста на нејзиното семејство. З.П. ја следел неа и нејзината ќерка подолг период.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот

Коментарите се исклучени на Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот

Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Коментарите се исклучени на Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Create AccountLog In Your Account