Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Share Button

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.  Температурата ќе се движи од три до 13 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до девет степени.

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои утре на повеќето места ќе бидат под нула. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

уредник

Related Posts

КОЛЕВ ДО ШЕКЕРИНСКА: ДОСТА НИ Е ОД КРЛЕЖИ ОД МИНАТОТО!

Коментарите се исклучени на КОЛЕВ ДО ШЕКЕРИНСКА: ДОСТА НИ Е ОД КРЛЕЖИ ОД МИНАТОТО!

Цветковски останува директор на МРТВ

Коментарите се исклучени на Цветковски останува директор на МРТВ

ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

Коментарите се исклучени на ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

Create AccountLog In Your Account