Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност

Share Button

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северозападен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 10 Целзиусови степени, во Маврово 4, Охрид 7, Битола 9, Кавадарци 11, Берово 6, Крива Паланка 7, Дојран 14…

И во наредните три дена времето ќе биде сончево со мала облачност и минимални температури од -3 до 5 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат од 13 до 20 степени.

уредник

Related Posts

Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Коментарите се исклучени на Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

Коментарите се исклучени на ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

Миленко Неделковски:Пред малку е приведен Владиката Петар

Коментарите се исклучени на Миленко Неделковски:Пред малку е приведен Владиката Петар

Create AccountLog In Your Account