ДЕНЕСКА СОНЧЕВО, ДО 16 СТЕПЕНИ

Share Button

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец.  Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

 

Во Скопје слично време со температура до 14 степени.

До крајот на неделава ќе продолжи периодот на стабилно и суво време.  Во петок и за време на викендот на повеќе места ќе има значителна облачност, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Нов влажен бран се очекува во понеделник.

уредник

Related Posts

ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

Коментарите се исклучени на ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

И во Битола многу високо ниво на загаденост

Коментарите се исклучени на И во Битола многу високо ниво на загаденост

ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Коментарите се исклучени на ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Create AccountLog In Your Account