НАЈНОВО :

Во ѕидови од куќа пронајдени 18 револвери

Share Button

 

Во ѕидови од стара куќа во близина на месноста Мегдан во Велес вчера биле пронајдени 18 револвери.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, вчера околу 13:30 часот при вршење на градежни работи на куќа која се наоѓа на ул.„Максим Горки“ бр.172 во Велес, од страна на сопственикот на куќата И.Ѓ.(68) во еден од ѕидовите пронајдени се 18 пиштоли марка „Нагантс“ калибар 7,62 мм.

Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Велес.

уредник

Related Posts

Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Коментарите се исклучени на Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Create AccountLog In Your Account