Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне.

Сончево со умерена облачност

Дневните температури ќе се движат во интервал од 10 до 18 степени, во Скопје до 12 степени.

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла, особено во претпладневните часови.

Во недела попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.

Врнежи од дожд и снег ќе има и во понеделник претпладне, а преку денот ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика опаѓање на температурите.

Напишете коментар