НАЈНОВО :

Од недела дожд и снег и пад на температурите

Share Button

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

В недела попладне најпрвин во западните  делови ќе има врнежи од дожд, а на планините снег.  Во текот на ноќта кон понеделник врнежите  ќе преминат во снег и на некои повисоки места.

Врнежи од дожд и снег ќе има и в понеделник претпладне, а преку денот ќе дува засилен северен ветар кој ќе предизвика пад на температурите.

уредник

Related Posts

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Коментарите се исклучени на Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Коментарите се исклучени на Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Коментарите се исклучени на Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Викендов, летно сметање на времето

Коментарите се исклучени на Викендов, летно сметање на времето

Create AccountLog In Your Account