СУСПЕНДИРАН ПОЛИЦАЕЦ КОЈ СИ ТОВАРАЛ ВРЕЌИ СО ПИПЕР БЕЗ ДА ПЛАТИ

Share Button

Еден полицаец е суспендиран од работа бидејќи од продавачи на пиперки си земал полни вреќи без за тоа да им плаќа, дознава Tелевизија 24 од извори во МВР.

Според информациите, настанот го пријавил негов колега, кој бил сведок на случувањата. По ова полицаецот е суспендиран од работа.

Дополнително, внатрешната контрола, вчера правела контрола во едницата за брзо распоредување и при тоа утврдиле четири случаи на полицајци кои имале алкохол и тие ќе бидат суспендирани.

Контролите се со цел да воведе ред и да се зголеми работната дисциплина – велат од МВР.

уредник

Related Posts

МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

Коментарите се исклучени на МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

ВМРО-ДПМНЕ се оградуваат од утрешните протести за одбрана на името

Коментарите се исклучени на ВМРО-ДПМНЕ се оградуваат од утрешните протести за одбрана на името

На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Коментарите се исклучени на На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Коментарите се исклучени на Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Create AccountLog In Your Account