Ден: д.м.г

ЈАВЕН ПОВИК ДО ОПШТИНА БИТОЛА ! 26 ДЕНА ИМАМЕ НЕПРЕКИНАТО ЗАГАДЕН ВОЗДУХ

Share Button

Eko Rural Pelister додаде 2 нови фотографии. пред 7 минути · Јавно ја повикуваме општина

Во Скопје најавена акција за помош со облека на сиромашните – На секој му треба топлина!

Share Button

Ајде да помогнеме! Идат зисмки денови и има луѓе на кои можеме да им помогнеме!

Заврши реновирањето на јужната припрата (салонот) во битолскиот храм Света Недела

Share Button

галерија

Вторник започнува Божикниот пост

Share Button

Во вторник на 28.11.2017 година започнува Божикниот пост а завршува на 7 јануари ден кога

Да не се заборави 26.11 но 2016.Битола, СДСМ одеше во посета на најсиромашните

Share Button

ФОТОГРАФИИТЕ И ПОСЕТАТА СЕ ОД 2016 ГОДИНА СДСМ Битола додаде 17 нови фотографии — со

Слаб снег провејува на П.Шапка кој не се задржува на патот

Share Button

ВМРО-ДПМНЕ најави голем протест наредната недела против сите неправди!Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа

Share Button

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада ,протестот е одложен за на 3 декември

Share Button

Владиката Наум: Најприродно е БПЦ да биде наша мајка црква, за да не заштитува

Share Button

Утре се празнува: Свети Григориј Палама, архиепископ Солунски

Share Button

(фото)Без коментар

Share Button

Фотографии кои ни ги испрати читател

Среќен и исполнет човек не повредува, не критикува, туку ве прифаќа такви какви што сте

Share Button

ДЕНЕСКА Е СВЕТИ ЈОВАН ЗЛАТОУСТ, НЕКА Е ЗА МНОГУ ГОДИНИ!!!

Share Button

Едмонд Темелко излегува од Шутка, оди во куќен притвор

Share Button

Го прободел со нож, го врзал со јаже и го оставил на пат

Share Button