Го прободел со нож, го врзал со јаже и го оставил на пат

Share Button

Во 21 часот и 15 минути во Полициската станица Струга, 28-годишниот И.М. пријавил дека истиот ден околу 20 часот, позади „Пензионерскиот дом“-Струга, со патничко возило „БМВ“ со струшки регистарски ознаки кое е на неговата сестра, а го управувал М.Н. кога пристигнале и излегле од возилото, М.Н. ненадејно со нож го прободел во пределот на десната страна на грбот, по што И.М. паднал на земја.

Тогаш, М.Н. со јаже му ги врзал нозете, му го одзел возилото и заминал во непознат правец. По околу 20 минути И.М. успеал да се одврзе и отишол во еден угостителски објект, од каде со лицето Ј.М. се упатиле во Медицински центар Струга.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

уредник

Related Posts

Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Коментарите се исклучени на Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Коментарите се исклучени на Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Коментарите се исклучени на Истепал полицаец среде бел ден во Битола

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Коментарите се исклучени на МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Create Account



Log In Your Account