Кај Братин Дол во Битола се случила сообраќајна незгода,изгубил контрола над возилото и излетал од патот

Share Button

На 25.11.2017 година околу 02.30 часот кај Братин Дол во Битола се случила сообраќајна незгода во која Е.М. (23) од Битола, управувајќи патничко возило „Ауди А3“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двете сопатнички А.К. (20) од Битола и А.Б. (24) од Охрид.

А.К. била задржана во Клиничка болница Битола на понатамошно лекување, додека А.Б. со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Општа болница Охрид каде била задржана на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

уредник

Related Posts

(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Коментарите се исклучени на (Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Коментарите се исклучени на Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Коментарите се исклучени на Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Коментарите се исклучени на Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Create AccountLog In Your Account