Патот за селото Танушевци на Скопска Црна Гора е тешко прооден поради големи врнежи од снег

Share Button

Патот за селото Танушевци на Скопска Црна Гора е тешко прооден поради големи врнежи од снег, соопшти попладнево Авот мото сојузот на Македонија.

На останатите државни патишта сообраќајот засега се одвива без забрани, по влажни коловози.

Related image

уредник

Related Posts

Од утре затоплување, дожд и снег само на планините

Коментарите се исклучени на Од утре затоплување, дожд и снег само на планините

В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Коментарите се исклучени на В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

На -2°С ние заспиваме во нашите топли домови, еден човек среде Скопје спие покриен само со едно ќебе

Коментарите се исклучени на На -2°С ние заспиваме во нашите топли домови, еден човек среде Скопје спие покриен само со едно ќебе

Create AccountLog In Your Account