Снег и пад на температурите

Share Button

Македонија денеска ќе биде под влијание на студен и влажен бран од северозапад, така што времето ќе биде облачно студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе врне снег. Попладне постепено врнежите се очекува насекаде да поминат во снег и на повеќе места ќе се формира снежна покривка. Пообилни врнежи ќе има во источните и североисточните делови каде локално можно е да наврнат над 10 см снег

И во вторник ќе биде студено и ветровито, претпладне на истокот сеште има услови за повремен слаб снег. Во среда ќе има преодна стабилизација, а во четврток се очекува нов влажен бран, информира УХМР Македонија

уредник

Related Posts

Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки

Коментарите се исклучени на Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки

МВР:Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка

Коментарите се исклучени на МВР:Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка

Адвокатите на обвинетите бараа, судијката не дозволи одложување на „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Адвокатите на обвинетите бараа, судијката не дозволи одложување на „Транспортер“

Create AccountLog In Your Account