ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот

Share Button

Од ЈП Македонијапат известуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива пo влажни коловози, на повисоките места во западните и североисточните делови од државата наместа со остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи.


Намалена видливост поради појава на магла од 50 -100м. има на планинскиот превој Плетвар.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Д.Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

уредник

Related Posts

Примателите на социјална помош и туѓа нега утре ќе добијат пари

Коментарите се исклучени на Примателите на социјална помош и туѓа нега утре ќе добијат пари

(ГАЛЕРИЈА) БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ ДЕНЕС ГО ДОБИ ВЕТЕНОТО, ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР З АЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Коментарите се исклучени на (ГАЛЕРИЈА) БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ ДЕНЕС ГО ДОБИ ВЕТЕНОТО, ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР З АЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Еве каде во моментов има прекин во електроснабдувањето

Коментарите се исклучени на Еве каде во моментов има прекин во електроснабдувањето

Инцидент во Собранието: За влакно избегната физичка пресметка помеѓу Груевски и Талат Џафери

Коментарите се исклучени на Инцидент во Собранието: За влакно избегната физичка пресметка помеѓу Груевски и Талат Џафери

Create AccountLog In Your Account