Груевски најави прес конференција – по неа заедно со партијата се приклучува на протестот

Груевски најави прес конференција – по неа заедно со партијата се приклучува на протестот

Share Button

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски закажа прес конференција за во 13:30 минути. Информацијата ја сподели партискиот центар за комуникации.

Прес конференцијата е закажана во ист термин со протестот кој партијата го најави утрово. Според информации од партијата, се очекува лидерот заедно со партиското раководство и дел од членството да се упати на протестот пред Судот во Скопје.

уредник

Related Posts

Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Коментарите се исклучени на Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

„Македонија“ и „Предавници“ ечеше пред Собрание – денеска ќе се протестира додека трае седницата

Коментарите се исклучени на „Македонија“ и „Предавници“ ечеше пред Собрание – денеска ќе се протестира додека трае седницата

Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена

Коментарите се исклучени на Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена

Мицкоски: За да се добие функција во Владата, треба да се зароби па да се ослободи некое село?

Коментарите се исклучени на Мицкоски: За да се добие функција во Владата, треба да се зароби па да се ослободи некое село?

Create AccountLog In Your Account