Денес променливо облачно, температурата до 5 степени

Share Button

Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Претпладне во источните делови ќе има услови за повремен слаб снег. Од пладневните часови ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од -3 до 3, а дневната од -1 до 5 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со умерен до краткотрајно засилен северен ветер. Температурата во интервал од 0 до 4 степени.

Во среда наутро ќе биде многу студено, а преку денот ќе биде претежно сончево и без врнежи. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд ќе има од четврток. На повисоките планини ќе има и врнежи од снег. В четврток ќе дува повремено засилен југоисточен ветер, а од петок утринските температури насекаде ќе бидат позитивни.

уредник

Related Posts

Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

Коментарите се исклучени на Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Коментарите се исклучени на Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

На -2°С ние заспиваме во нашите топли домови, еден човек среде Скопје спие покриен само со едно ќебе

Коментарите се исклучени на На -2°С ние заспиваме во нашите топли домови, еден човек среде Скопје спие покриен само со едно ќебе

На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Коментарите се исклучени на На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Create AccountLog In Your Account