Иванов бара да се почитува Уставот и да се внимава со квалификациите

Share Button

Шефот на државата, Ѓорѓе Иванов вечерва во своето обраќање  изјави дека одговорноста не може да се генерализира и да се внимава на квалификациите на кривични дела.

Иванов кажа дека ја поддржувал и сега ја поддржува иницијативата „За заедничка Македонија“.

Тој вели дека овие луѓе не се и не може да бидат третирани како терористичка организација.

„Секојдневно до мене стигнуваат поплаки за политички реваншизам и загрижен сум“ – вели Иванов.

Иванов повика институциите да го почитуваат Уставот.

уредник

Related Posts

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Коментарите се исклучени на АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

Коментарите се исклучени на Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

Create AccountLog In Your Account