НАЈНОВА ВЕСТ ОДРЕДЕН ПРИТВОР ЗА ДУРЛОВСКИ!Во судот 24 обвинети , Алфите во потрага на 12 за да ги спроведат во судот

Share Button

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска доби куќен притвор, а на Игор Дурловски, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“ му е одреден 30-дневен притвор, објави порталот А1он.

Во судот се донесени 24 обвинети, недостасуваат уште 12.

Алфите трагаат по останатите 12 обвинети да ги спроведат во судот.

уредник

Related Posts

Еве кој си го сака градот, викенд е ама тој е на терен.Ова е градоначалник!

Коментарите се исклучени на Еве кој си го сака градот, викенд е ама тој е на терен.Ова е градоначалник!

Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Коментарите се исклучени на Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Create AccountLog In Your Account