На регионалниот пат Бродец – Рамно – Танушевци попладнево е расчистен патот

Share Button

На регионалниот пат  Бродец – Рамно – Танушевци попладнево е расчистен патот со механизација и сообраќајот е норамилизиран.

Патот за селото Танушевци на Скопска Црна Гора од синоќа беше тешко прооден поради големи врнежи од снег.

уредник

Related Posts

БИТОЛЧАНИТЕ СЕ САМООРГАНИЗИРААТ ЗА ДА МУ ПОМОГНАТ НА СВОЈОТ СОГРАЃАНИН ПЕЦЕ!АПЕЛ:КОЈ МОЖЕ НЕКА ПОМОГНЕ

Коментарите се исклучени на БИТОЛЧАНИТЕ СЕ САМООРГАНИЗИРААТ ЗА ДА МУ ПОМОГНАТ НА СВОЈОТ СОГРАЃАНИН ПЕЦЕ!АПЕЛ:КОЈ МОЖЕ НЕКА ПОМОГНЕ

Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Create AccountLog In Your Account