Обвинителството побарало притвор за сите 36 лица

Share Button

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побарало притвор за сите 36 обвинети кои беа приведени денеска за настаните од 27. април во Собранието, јавува Макфакс.

Отворена е истрага против 36 лица кои се осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик, за кое е предвидена минимална казна затвор од најмалку 10 години.

Пред Судот моментално се собираат граѓани во знак на протест.

уредник

Related Posts

Владиката Петар: Проблемот е надминат , недоразбирање и продолжувам со патувањето

Коментарите се исклучени на Владиката Петар: Проблемот е надминат , недоразбирање и продолжувам со патувањето

Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Коментарите се исклучени на Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Create AccountLog In Your Account