Од Собранието судот бара симнување на имунитети заради притвор

Share Button

Притворски барања за симнување на имутет на Сашо Василевски, Жаклина Пешевска, Љупчо Димовски стигнале во Собранието, потврдуваат извори за тв 24 оттаму.

Судот со барање за симнување на имунитет заради притвор и на пратениците Крсто Мукоски, Јохан Тарчулоски и Љубен Арнаудов, потврдувата собраниски извори за тв 24

 

Image result for собрание

Според информациите  барањата не се отворени бидејќи се чека Претседателот Талата Џафери да се врати од пат , бидејќи до него се адресирани

Според информациите за барањата се информирани и членовите на комисијата за мандатно имунитетни и деловнички прашања и комисијата е  подготвена да се одржи утре

 

 

уредник

Related Posts

Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Коментарите се исклучени на Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името

Коментарите се исклучени на По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името

Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Коментарите се исклучени на Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Create AccountLog In Your Account