Распитот на Митко Чавков заврши, за 6 часа ќе се знае дали ќе оди во притвор

Share Button

Во Основниот суд Скопје 1 заврши распитот за Митко Чавков, судот треба сега најдоцна за 6 часа да донесе одлука дали ќе го прифати барањето за притвор од обвинителството за организиран криминал. Останатите приведени се уште се на распит

 

уредник

Related Posts

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Коментарите се исклучени на Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Продолжуваат повиците за протести против Законот за јазиците

Коментарите се исклучени на Продолжуваат повиците за протести против Законот за јазиците

Над 500 000 евра за патарини и бензин, пратениците играат „ново оро на стара песна“

Коментарите се исклучени на Над 500 000 евра за патарини и бензин, пратениците играат „ново оро на стара песна“

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Коментарите се исклучени на Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Create AccountLog In Your Account