Се вадат плочките пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ (фото)

Share Button

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените во денешната полициска акција за расчистување на настаните од Крвавиот четврток во Собранието на Република Македонија на 27 април.

Повикот за протест го упати ВМРО-ДПМНЕ која обвини дека власта со оваа акција вршеле политички притисок.

фактор.мк

уредник

Related Posts

Неразбран народ!Ги изместија млазниците од фонтаната не мислејќи дека може да се оштетат

Коментарите се исклучени на Неразбран народ!Ги изместија млазниците од фонтаната не мислејќи дека може да се оштетат

Буково денес (фото)

Коментарите се исклучени на Буково денес (фото)

Таравари до Заев: Ахмети го спрема твојот политички погреб, не те сакаат ниту Македонците, ниту Албанците

Коментарите се исклучени на Таравари до Заев: Ахмети го спрема твојот политички погреб, не те сакаат ниту Македонците, ниту Албанците

Create AccountLog In Your Account