Уапсен Игор Дурловски

Share Button

Оперскиот пејач со светско реноме, Игор Дурловски, е уапсен утринава, заедно со Митко Чавков, актерот Владо Јовановски и други пратеници и граѓани, за настаните од 27. април во Собранието.

Инаку, Дурловски во мај поднесе оставка од директорското место во МОБ, и од позицијата професор на Факултетот за музичка уметност.

Истите ги објави на Фејсбук.

Се очекуваат повеќе детали за апсењето.

уредник

Related Posts

ШАНЕЛ ГО СТРЕСЕ ШИРОК СОКАК СО МАНЕКЕНКИТЕ И МАНЕКЕНИТЕ(фотогалерија)

Коментарите се исклучени на ШАНЕЛ ГО СТРЕСЕ ШИРОК СОКАК СО МАНЕКЕНКИТЕ И МАНЕКЕНИТЕ(фотогалерија)

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Коментарите се исклучени на Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Кривична пријава и притвор за советникот на градоначалникот на Шуто Оризари

Коментарите се исклучени на Кривична пријава и притвор за советникот на градоначалникот на Шуто Оризари

Create AccountLog In Your Account