НАЈНОВО :

Блокада кај крстосницата кај Мавровка со дваесетина возила

Share Button

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ ја блокираа крстосницата кај „Мавровка”. Во моментов среде крстосницата се паркирани дваесетина возила. Сообраќајот од Центар кон Чаир се одвива нормално, а блокирани се улиците пред МАНУ и пред МТВ.

ВМРО-ДПМНЕ најави блокада на четири крстосници во Скопје во периодот од 15 до 17 часот, а за во 18 часот најави протест пред Министерството за правда.

Блокирани се и крстосницата кај Порта Влае, крстосницата помеѓу булеварите Јане Сандански и Србија во населбата Ново Лисиче и крстосницата кај „Рампа” во населбата Кисела Вода.

фото. н. Кисела Вода

Image result for блокада кај мавровка

уредник

Related Posts

ФОТО: Со багери се урива еднојазичноста во Македонија

Коментарите се исклучени на ФОТО: Со багери се урива еднојазичноста во Македонија

Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Коментарите се исклучени на Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Коментарите се исклучени на Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Create AccountLog In Your Account