Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда

Share Button

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ за приведените за настаните во Собранието на 27. април.

Протестот се одвива пред Министерството за правда, а блокирани се и неколку раскрсници низ главниот град.

На протестот дојде и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

уредник

Related Posts

Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Коментарите се исклучени на Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Create AccountLog In Your Account