Oсновниот суд го вратил предметот за случајот „Монструм” во Врховниот суд

Share Button

Oсновниот суд го вратил предметот за случајот „Монструм” во Врховниот суд. 

Кривичниот совет требаше да донесе и одлука за притвор, но предметот повторно е вратен во Врховниот суд кој, според кривичните судии, со одлуката за укинување на пресудата е должен да ја донесе и одлуката за мерката притвор.

На 24. ноември Врховен суд го врати случајот Монструм на повторно судење.

Масакрот кај Смилковци се случи на 12 април 2012 година, а убиени беа четири млади момчиња и постар рибар.- јавува фактор.мк

уредник

Related Posts

Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Коментарите се исклучени на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание

Коментарите се исклучени на Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание

Негователката од гевгелиската градинка која на расплакано девојче му се обраќала со” краво” била тазе вработена

Коментарите се исклучени на Негователката од гевгелиската градинка која на расплакано девојче му се обраќала со” краво” била тазе вработена

Пожар во Министерството за правда

Коментарите се исклучени на Пожар во Министерството за правда

Create AccountLog In Your Account