Ден: д.м.г

Поради врнежите од дожд што го зафати Тетовскиот регионот навлезена е вода во повеќе подрумски простории

Share Button

Од УХМР информираат дека во текот на ноќта времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд

Share Button

Судот ја усвои жалбата на ОЈО – куќниот притвор се заменува со притвор – осомничените се носат во Шутка

Share Button

Девојчето со кибритчињата

Share Button

Една од најубавите приказни од детството е приказната за „Девојчето со кибритчињата“, прекрасно дело на

И овде како се поминва ? Зиг – заг ?

Share Button

Во акција на полицијата откриена е лабораторија за дрога во Мала Речица, има и уапсени

Share Button

Започна со работа Центар за Православна Веронаука „Св. Арх. Михаил“, Могила

Share Button

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски, г. Петар, на 29. 11.

Црква „Св. Никола“ – Манастир во областа  Мариово

Share Button

Црква „Св. Никола“ – Манастир — средновековна македонска православна христијанска црква, сместена во истоимениот манастир, во селото Манастир, во областа Мариово. Се одликува

Адвокатот на Чавков очекува мерката од притвор во затворски услови да биде земенета со куќен притвор

Share Button

Груевски прв пристигнува а последен си заминува од протестите

Share Button

Чавков бил фотографиран во Кривичен но и во Шутка, ЈО отвори случаи за фотографиите

Share Button

Реакции за објавените фотографии од Чавков, едната со лисици на рацете во судницата и другата

Протест вечерва пред Кривичен

Share Button

Вечерва протест пред Кривичен таму веќе се собираат приврзаниците на ВМРО – ДПМНЕ откако и

60 денови бесплатна реклама на Новост.мк – Искористете ја можноста!

Share Button

Да ја испратиме 2017 година со убави нешта. Токму поради тоа но и по повод

(Фото)Утринско виножито на Широк сокак

Share Button

Mirjana Davkova додаде 2 нови фотографии. пред 8 часа · 

Малата Валерија е УСПЕШНО оперирана, таткото пресреќен порача: Бог да ве благослови сите!

Share Button

Малата Валерија моментално закрепнува од операцијата во Турција. Радосната вест за успешната операција на туморот