Во акција на полицијата откриена е лабораторија за дрога во Мала Речица, има и уапсени

Во акција на полицијата откриена е лабораторија за дрога во Мала Речица, има и уапсени

Share Button

Во акција на полицијата откриена е лабораторија за дрога во Мала Речица при што се запленети стотици килограми дрога и се уапсени четири лица, дознава Алсат М.

Видот на дрогата засега е непознат, но се очекува наскоро да биде соопштено од полицијата.

Алсат М исто така дознава дека акцијата е спроведена во координација со обвинителството.

уредник

Related Posts

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Create AccountLog In Your Account