За шест пратеници одобрени барањата за притвор

Share Button

Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања со пет гласа „за“ и ниту еден „против“ ги одобри барањата за притвор на шесте пратеници, поднесени од Основниот суд Скопје 1 – Скопје, на 28 ноември.

По ова барањата одат на пленарна седница на Собранието, каде што пратениците ќе треба да ги одобрат.

Ниту еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваше на Комисијата.

уредник

Related Posts

Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Коментарите се исклучени на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов

Коментарите се исклучени на Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов

Create AccountLog In Your Account