Поради врнежите од дожд што го зафати Тетовскиот регионот навлезена е вода во повеќе подрумски простории

Поради врнежите од дожд што го зафати Тетовскиот регионот навлезена е вода во повеќе подрумски простории

Share Button

Поради врнежите од дожд што го зафати Тетовскиот регионот навлезена е вода во повеќе подрумски простории и магацини во Тетово и с.Мала Речица. Известени се ЈКП Тетово, одговорниот за инфраструктура од ЕЛС Тетово и Дирекцијата за заштита и спасување.

Дежурни екипи од ЈКП Тетово се излезени на терен да одговорат на барањата на граѓаните кои имаат поплавени простории.- известуваат од  Центар за управување со кризи на Република Македонија

Related image

уредник

Related Posts

Утре протест: „Сите копилиња напладне пред Влада!“

Коментарите се исклучени на Утре протест: „Сите копилиња напладне пред Влада!“

Митрополитот Агатангел ќе ги предводи утрешните протести за одбрана на името, државата и идентитетот

Коментарите се исклучени на Митрополитот Агатангел ќе ги предводи утрешните протести за одбрана на името, државата и идентитетот

ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА: ДО КОГА ВАКА!??(ВИДЕО)

Коментарите се исклучени на ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА: ДО КОГА ВАКА!??(ВИДЕО)

Create AccountLog In Your Account