Протест вечерва пред Кривичен

Share Button

Вечерва протест пред Кривичен таму веќе се собираат приврзаниците на ВМРО – ДПМНЕ откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници.

ВМРО -ДПМНЕ најави дека ќе се протестира секој ден засега веројатно се знае дека 30 денови ќе има протести но и блокади на раскрсници во Скопје.

Вчера приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред Министерството за правда, а меѓу присутните на протестот во првите редови беше лидерот на партијата, Никола Груевски.

Меѓу насобраните беше и Антонио Милошоски, кој нагласи дека биле обвинувани за режим, а како што рече, сега гледаме што е режим

 

С.Анеска

уредник

Related Posts

Протест пред Владата за малиот Алмир

Коментарите се исклучени на Протест пред Владата за малиот Алмир

“Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

Коментарите се исклучени на “Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

Со завршната сметка гледаме дека Наташа Петровска лажеше за висината на долгот, Битола не должи 13.5, туку 3.5 милиони евра

Коментарите се исклучени на Со завршната сметка гледаме дека Наташа Петровска лажеше за висината на долгот, Битола не должи 13.5, туку 3.5 милиони евра

Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

Коментарите се исклучени на Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

Create AccountLog In Your Account