Чавков бил фотографиран во Кривичен но и во Шутка, ЈО отвори случаи за фотографиите

Чавков бил фотографиран во Кривичен но и во Шутка, ЈО отвори случаи за фотографиите

Share Button

Реакции за објавените фотографии од Чавков, едната со лисици на рацете во судницата и другата во Шутка.

Чавков бил фотографиран за време на   распитот пред судија на претходна постапка во кривичниот суд, а денеска беше објавена фотографија од екс министерот на полицијата во истражниот затвор Скопје додека е на издржување на мерката притвор што пред два дена му ја одреди судија на претходна постапка од скопска единица.

Кривичен уште истиот ден по барање на Алфа информираше дека фотографијата не е од камерите во судницата, а чинот го нарекоа несовесен. По барање на Алфа, денеска се огласило и јавното обвинителство, од каде информирале дека е отворен случај и за фотографијата во судница и за денешната од Шутка. Доколку се утврди дека сликарот во судница е службено лице, обвинителство ќе го гони по службена должност, а во спротивно Чавков да си тужи сам, одговориле за Алфа од Обвинителство.

С.Анеска

уредник

Related Posts

ВМРО – ДПМНЕ: Дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола

Коментарите се исклучени на ВМРО – ДПМНЕ: Дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола

Пожар во Министерството за правда

Коментарите се исклучени на Пожар во Министерството за правда

Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Коментарите се исклучени на Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Порака од новинарскиот протест: Нема да бидеме замолчени

Коментарите се исклучени на Порака од новинарскиот протест: Нема да бидеме замолчени

Create AccountLog In Your Account