Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Share Button

Започна уште еден протест на партијата ВМРО-ДПМНЕ за настаните во Собранието на 27. април, пред Основниот суд во Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да протестира и да ги блокира крстосниците низ град Скопје се додека трае овој атак врз Македонија, најавуваат од партијата.

 

уредник

Related Posts

Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Коментарите се исклучени на Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Кирацовски се пофали со две интервјуа

Коментарите се исклучени на Кирацовски се пофали со две интервјуа

Викендов, летно сметање на времето

Коментарите се исклучени на Викендов, летно сметање на времето

Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот

Коментарите се исклучени на Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот

Create AccountLog In Your Account