Машко тело пронајдено во ендек во тетовско – полицијата утврдува дали се работи за убиство

Share Button

Вчера во ПО-Групчин, Ќ.Х. пријавил дека на патот за с.Стримница кај место викано “Ледина“, било пронајдено тело на непознато машко лице на возраст од околу 40 години.

Од страна на увидна екипа од СВР-Тетово, во содејство со Јавен Обвинител и лекар од Судска медицина, бил извршен увид на местото на настанот при што било констатирано дека во бездна покрај локалниот пат с.Желино-с.Стримница имало починато лице.

 

Од страна на лекар од Судска медицина во Клиничкиот Центар во Тетово бил извршен надворешен преглед врз телото на починатиот, при што не биле пронајдени видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција

уредник

Related Posts

Виничанец се обидел да силува 16-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Виничанец се обидел да силува 16-годишно девојче

Две лица од скопско пријавиле измама при обид да дојдат до огревно дрво

Коментарите се исклучени на Две лица од скопско пријавиле измама при обид да дојдат до огревно дрво

Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Коментарите се исклучени на Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

Коментарите се исклучени на ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

Create AccountLog In Your Account